Kategoriler
Forum ve E-Ticaret Genel Sosyal Medya

Udemy İle İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

2020 yılında Covid-19 süreciyle birlikte online eğitim hayatımızın bir parçası oldu. Bu süreçten önce de kişisel gelişim için özellikle gün içerisinde iş ve okula giden insanlar ya da evden çıkma imkanı olmayanlar online eğitimlerle sertifikalar alıyor, kişisel gelişimine katkıda bulunuyordu. Udemy de bir online eğitim platformu. Dijital ortamdan kazanç sağlamak istiyorsanız Udemy de internetten para kazanma yolları arasında. Bu yazıda Udemy platformunu ve Udemy’ den para kazanma yollarını anlattık.

UDEMY NEDİR?

Udemy, online eğitim almak isteyen kişiler ile o alanda bilgi sahibi olup özel ders veya kurs vermek yoluyla para kazanmak isteyen kişileri bir araya getiren bir sitedir. 2009 yılında 2 Türk girişimci tarafından kurulan bu sitenin asıl amacı çeşitli alanlarda kendini geliştirmiş kurs verebilecek kişilerin para kazanması ve insanların online ortamda kurslara katılıp kendini geliştirebileceği bir imkan oluşturmaktır. Udemy’ den gelir sağlamak için kurs yayınlayacağınız konu hakkında bilgi birikiminiz ve eğitiminiz olmalı. Yayınlayacağınız kursların ilgi görmesi sizin ders anlatım yeteneğinizle de orantılıdır. Udemy sadece para kazandırmayı amaçlayan bir site olmadığı için, kurslarınızı alan kişilere onlara gerçekten bir şey kattığınızı ispatlamanız gerekir.

HANGİ ALANDA DERSLER VAR?

Fotoğrafçılık, pazarlama, yazılım bilgisi, 3D modelleme gibi birçok farklı eğitimi Udemy’ de bulabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz bir konu yok ise yeteneğiniz olduğunu düşündüğünüz bir alan belirledikten sona bu alanda bilgi edinip uzmanlaştığınızda ders verebilirsiniz.

DERSLERİMİ NASIL HAZIRLARIM?

Derslerinizi video çekerek hazırlayabilirsiniz. Video hazırlarken ekipmanınızın kalitesi, ders anlatım biçiminiz, videodaki eğitimin kalitesi ve izleyenlerin oylamaları sonucunda alacağınız puanlar gibi etkenler Udemy’ den kazanacağınız paranın miktarını etkileyecektir. Bu işten gelir beklentiniz yüksek ise hem hazırlayacağınız kurs iyi olmalı hem de biraz pazarlama yöntemlerini bilmeli ve bu yöntemleri kullanarak kendinizi ileri taşımalısınız.

UDEMY’DEN NE KADAR PARA KAZANABİLİRİM?

Udemy platformunda yayınlayacağınız kurslardan kazanacağınız para, kursunuz için belirlediğiniz ücret ve öğrencilerin sizi tercih etmesiyle ilgilidir. Eğer bir öğrenci Udemy platformu içerisinde sizin kursunuzu bulur ve satın alırsa ücretin yarısı size yarısı Udemy’ e ait olur. Öğrenciler kurslarınızı çeşitli sosyal medya ve benzeri mecralarda gördükleri reklam bağlantısına tıklamak yoluyla bulursa kurs ücretinin %97 ‘si gibi yüksek bir miktarı sizin, kalan kısmı da Udemy ‘nin olur. Eğitiminiz satış ortakları aracılığı ile satılırsa gelirin çeyreğini siz alırsınız. Bu sebeplerle reklamınızı yapmak ve reklam çalışmalarınıza özen göstermek gelirinizi arttıracak etkenlerdendir diyebiliriz. İşinize yarayacak bir diğer ipucu ise kurslarınızı İngiliz dilinde yayınlamaktır. Dünya’nın pek çok ülkesinde resmi dil olan ve aynı zamanda konuşulan bir dilde eğitim vermek, yurtdışından da öğrenci bulmanızı sağlayacak ve sizi daha çok kişiye ulaştırıp daha çok kazanmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =