Kategoriler
Forum ve E-Ticaret

Tema ve Eklenti Kodlayarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak çağımızın yeni bir maddi gelir alanı. Biraz bilgisayar ve internet bilgisi olan hemen herkes internette farklı yollardan para kazanabiliyor. Kodlama ve yazılım bilginiz varsa bu sizi diğer ‘’hemen herkes’’ den ayrı tutarak gelirinizi uzmanlık isteyen işlerden daha çok para kazanarak elde etmeniz yolunda taşıyabilir. Kodlama bilginiz var fakat daha önce böyle bir iş yapmadıysanız internette yapacağınız küçük araştırmalarla bu işi yapabileceğiniz şirketler bulabilir, yeteneğinize göre ciddi miktarda para kazanabilir ve iş yaptıkça kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bilmeyenler için öncelikle tema ve eklentinin ne olduğundan bahsedelim. Tema nedir? Tema bir internet sitesinin genel görünümünü sağlayan, kodlama yoluyla yaratılan tasarımlardır.

Eklenti nedir?

Eklentiler mevcut temanın özelliklerini daha kullanışlı hale getirmeye yarar. Temaya eklentiler ile yeni özellikler katabilirsiniz. Eklentiler de tema gibi kodlamanın eserleridir ancak tema bir ana eleman eklenti ise destekçi elemandır.

Tema ve Eklenti Kodlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bu soruya açıklayıcı bir örnek vermek daha doğru olur diye düşünüyorum. Diyelim ki bir e-ticaret firması projesi olan X kişisi var. Bu X kişisi ticareti ne kadar iyi bilirse bilsin bir web sitesi kurmak ve bu siteye ürünlerini eklemek, alım-satım işlerini kontrol altında tutmak, müşteri ile iletişime geçmek gibi fonksiyonları gerçekleştirebileceği bir web sitesine ihtiyaç duyacaktır. Kodlama bilgisi yoksa bu işi yapacak birini bulması ve ödeme yapması gerekir. İşte burada kodlama bilginizle ve yeteneğinizle siz devreye girersiniz. Böyle bir projede alacağınız ödemenin miktarı binlerce lira olabilir. İş arayıp bulmak dışındaki diğer seçenek de yeteneğinizi boş zamanlarınızda verimli kullanıp hazır kodlamalar oluşturup daha sonra bunları birçok kişiye ücret karşılığı vermek olabilir. Burada önemli olan nokta internette halihazırda var olan tema veya eklentilerden farklı, daha özgün ve yenilikçi kodlamalar yapabilmenizdir. Mevcut olan tema ve eklentilerin üzerinde yapacağınız inovatif çalışmalar sizin diğerlerinin arasında göze çarpmanızı sağlayacak ve kazanacağınız parayı da önemli ölçüde etkileyecektir.Tema ve eklenti kodlayarak para kazanmak isteyenler için bir diğer önemli gereksinim ise bu işi yaparken kullanacağınız profesyonel programları çalıştırmak için güç ve hız bakımlarından yeterli özelliklere sağlam bir bilgisayarınızın olmasıdır.

Tema ve Eklenti Kodlamak Ne Kadar Para Kazandırır?

İnternetten kodlama ile para kazanmak isteyenlerin bir diğer önemli soru kazanılan para ortalamasıdır. Aslında bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil çünkü yapacağınız kodlamaların değeri kattığınız özelliklere ve yeteneğinize bağlıdır. Fakat günümüz piyasası için ortalama bir fiyat verecek olursak yaptığınız başarılı bir temayı 300-500 tl gibi fiyatlarla sattığınızda -ki burada da temanızı satın alan kişi sayısı da kazancınızın miktarını değiştiren önemli bir faktördür- gerçekten tatmin edici miktarlarda para kazanabilirsiniz.Ufak bir ipucu olarak; özellikle İngilizce olarak yapılacak kodlamaların satış yelpazesi daha geniş olacağından daha kısa zamanda daha çok talep göreceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =