Kategoriler
Forum ve E-Ticaret

Makale Yazarak İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Geçirdiğimiz şu pandamı günleri birçok insanı para kazanmanın evden olabilirliğini araştırmaya yönlendirdi. Evden yapılabilecek işler araştırılmaya başlandığında karşınıza çıkacak ilk para kazanma yollarından biri de makale yazarak olacaktır.Makale yazarak internetten para kazanmak yazarlar için oldukça pratik ve keyifli bir yoldur. Eğer yazı yazmaktan keyif alan bir yapınız varsa, makale yazarak kazanç elde etmek sizin için harika bir fırsat doğurur. Bu yazıda okuyacağınız şey ise makale yazarak para kazanmanın nasıl olacağı, ne gibi şartlar gerektirdiğini ve kazanacağınız gelirin ne kadar olabileceği ile ilgilidir.

İyi bir makale nasıl olur?

İyi bir makale için başlıca ve en önemli olması gereken şey imladır. İmlanızın kuvvetli olması gerekir. Yazım hataları olmayan ve geri kalan tüm dilbilgisi kurallarını bilen bir yapınız olması size büyük kolaylık sağlayacaktır. Diğer önemli nokta ise yazınızın özgün ve daha önce hiçbir platformda yayınlanmamış olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise yazıların kontrol ediliyor olmasıdır. Her yazı satılmadan önce kopyalanmış olup olmadığı konusunda kontrolden geçer. Akademik makale yazarlığı önemli ve ciddi bir iştir. Dergiler ya da kitaplar yayınlayan şirketler, makale yazan kişileri bulup onlara hangi konudan istediklerini bildirirler. Eğer yazar da kendine uygun olduğunu düşünürse işi kabul eder ve geniş çaplı araştırmasını yapıp yazmaya başlar.

Seo içerik nedir?

Seo içerik, blog şeklinde yazılan, akademik makale ciddiyeti taşımayan hazır yazılardır. Seo yazıların amacı internette aratılan sözcük karşılığında sitesinin çıkmasını isteyen firmaların yazdırdığı yazılardır. Bu yazılar için şirket tarafından verilen anahtar kelimelerin kullanılması önemlidir. Bu işleri firma veya site sahipleri yazarlara gönderir ve hepsine bir teslim tarihi verir. Bu süre zarfında düzgün, özgün ve anahtar kelimeleri içeren yazılar vermeniz istenir. Örneğin, bir kulaklık firması size içinde “en iyi kulaklık”, “en kaliteli kulaklık”, “en iyi kulaklık markası” gibi sözcükler barındıran 100 kelimeden oluşan 10 tane yazı isteyebilir.

Makale yazarak internetten ne kadar para kazanabilirim?

Bu sorunun cevabı değişkenlik gösterir. Şirketlerin her makale işi için verdiği bütçe farklıdır. Örneğin bir seo yazısı için 100 kelimeye 1₺ de kazanabilirsiniz 3 dolar da. Eğer yazma hızınız yüksekse, günlük 1600-2000 kelime yazmak kolaydır ve kazancınız 200₺ ile 600₺ arasında değişkenlik gösterir.Akademik makaleler için fiyatlar çok değişkenlik gösteriri ve fiyatlar artar. Örneğin 7-8 sayfalık bir makale için 300₺ ile 1000₺ arasında değişkenlik gösterir. Eğer araştırma ruhunuz canlı ve yazı yazmayı seven bir yapınız varsa makale yazarak çok güzel ek gelir elde edebilirsiniz. Günlük ayırdığınız zaman 4-5 saat veya daha fazla olduğu zaman aylık geliriniz 1200₺ ile 2500₺ arasında değişkenlik gösterir. Böylelikle evden çalışarak zamanınızı boşa da verimli kullanmış olacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 14 =