Kategoriler
Reklam

Fiverr ile İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Fiverr nedir?

Fiverr çok ucuz miktarlara çok yaratıcı ve eşsiz hizmetler satın alabileceğiniz bir sitedir. Sitede her türlü hizmet bulabileceğiniz gibi, hizmeti veren de olabilirsiniz. Fiyat aralığını, işi veya süresini her şeyi kendiniz belirlediğiniz bir hizmet sunma fırsatı verir.

Fiverr’da ne tür bir hizmet verebilirim?

Grafik tasarım, dijital marketing, yazı ve çeviri işleri, video ve animasyon, müzik ve audio, programlama, işletme ya da yaşam tarzı. Yani bu işin hiçbir sınırı yok. Örneğin, müzik yapabiliyorsanız, ilanızı “15 dolara, kişiye özel 3 gün içerisinde teslim edilen şarkı yapılır” şeklinde verebilirsiniz. Yani yapabileceğinizi düşündüğünüz bir alan keşfedin ve ilan verin. Fiverr’da ilan vermenin sınırı yoktur. Çeviri ya da ödev yapabilirsiniz. Tatlı veya yemek tarifi verebilirsiniz, fal baktığınızı söyleyebilirsiniz. Ya da “5 dolara ilişki tavsiyesi verilir” ilanını paylaşabilirsiniz. Karşılaştığım garip ilanlardan biri de, güzel kadınların “5 dolara videoda istediğiniz şeyi söylerim” ilanları oldu. Hatta Fiverr’da “Tinder profili oluşturmanıza yardımcı olunur” ilanı ile de karşılaştım ve inanın ki ilana talep vardı.

Fiverr’da Nasıl İlan verilir?

İlk olarak Fiverr.com adresine girip bir profil oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz profilde bilgileri tam girmeniz gerekmektedir. Temel bilgiler haricinde yeteneklerinizden de bahsetmeniz istenir. Profili tamamladıktan sonra ilk ilanınızı verebilirsiniz. “Creat a new gig” tuşu ile ilk adımı atarsınız. Ardından yapmak istediğiniz işin başlığını, kategorisini ve tag’lerini girmeniz istenir. Daha sonra vereceğiniz hizmeti detaylı şekilde anlatmanız gerekir. İşinizi daha inandırıcı ve ilgi çekici olması açısından fotoğraf veya videolar ile destekleyip kanıtlanmanız gerekir. Bu hizmet karşılığında almak istediğiniz parayı da eklersiniz. Eğer hizmetten iki def faydalanmak isteyen olursa ona “2.sine %30 indirim uygulayabilirim” gibi kampanyalar da ekleyebilirsiniz.

Paramı nasıl alabilirim?

Profili oluşturdum, ilanımı verdim ve ilk işimi tamamladım paramı kazandım peki kazancımı nasıl çekeceğim? Fiverr Paypal ile çalışan bir şirkettir. Fakat ülkemizde Paypal kullanılmamaktadır. Bu durumu Fiverr kurucularıyla konuştuğumuzda bize Payoneer ile paramızı alabileceğimizi söylediler. Yani her şeyiniz tamam ise Payoneer’da bir hesap açıp paranızı oradan temin edebilme şansınız doğmuş olacaktır.Yani aslında Fiverr’da vereceğiniz hizmet alanının sınırı yoktur ve bu sınırsızlıkta mutlaka size göre de bir ilan vardır. Bazı işler o kadar yapılabilitesi yüksek olan işler ki, bunu neden ben de yapmayım diye düşünmeden geçemiyor insan. Ufak bir matematik ile 15 dakikada yapılabilen bir iş için günde 8 saat çalışılsa ayda 3bin dolar kazanabiliniyor. İnsanlar ve doların ülkemizdeki durumunu da göz önünde bulundurursak, inanılmaz keyifli ve güzel bir gelirle karşılaşıyorsunuz. Kısaca, kaybedilecek hiçbir şey yok, belki de sizin verdiğiniz ilan çok talep görür ve siz de aylık 3-4 bin dolara evden ve bilgisayar başında çalışanlardan biri olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + ten =