Kategoriler
Google

Backlink Satarak Nasıl Para Kazanılır ?

İnsanların artık internet çağında yaşaması dolayısıyla gelir kaynağı olarak internetten para kazanmak çok talep görür hale geldi. Evde para kazanmanın sanıldığından çok daha fazla yöntemi var. Youtube, Instagram, çeviri, makale, stok fotoğraf/ video veya müzik site kurarak, ya da upwork ile para kazanmak gibi birçok alan mevcuttur. İnternetten para kazanmanın yolları arasında pekte bilinmeyen yöntemlerden biri de Backlink satışı yaparak para kazanmaktır. Bu yazıda ise backlink satışının ne olduğu, nasıl yapıldığını, ne kadar kazandırdığını öğrenmiş bulmuş olacaksınız.

Backlink nedir?

Backlink, sizin sitenize gelecek olan diğer linklerdir. Bunlar sizin istediğiniz yerlerde sitenizde gözükecek şekile yerleştirilecek linklerdir. Kendi sitenizde yapmış olduğunuz farklı yerlere açılan linklere e backlink adı verilir. Yani ziyaretçisi yüksek olan bir web siteniz varsa, ek olarak koyacağınız her bir linkten para kazanabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısına göre backlink fiyatları değişkenlik gösterir. Ne kadar çok ziyaretçiniz varsa o kadar çok backlink fiyatı verebilirsiniz.

Backlink’lerden ne kadar para kazanabilirim?

Bu sorunun cevabı sizin sitenizin ziyaretçi sayısıyla alakalıdır. Çok ziyaretçisi olan bir web sitesinde verilecek backlink fiyatı 4 ya da 5 bin ₺ olabilmektedir. Fakat ziyaretçi sayısı az olan bir web sitede backlink fiyatları 100₺ veya daha az olabilmektedir. Örneğin, siteniz erkek bireyler içinse ve adlığınız backlink erkek giyim üzerineyse tıklanma sayısı çoğalır ve böylelikle geliriniz daha çok olacaktır. Fakat erkeklerin ilgisini çekmeyecek bir link, mesela kadın parfümü backlinki, size az gelir getirecektir. Bu yüzden gelirinizin artması için alacağınız linkin sitenizle alakalı bir backlink olması gerekir.

Backlink nasıl yapılır?


Backlink günümüzde en kolay en para kazanma yöntemlerinden biridir aslında. Öncelikle bir miktar sermayeniz varsa, kendi sitenizi kurdurtmakla işe başlayanilirsiniz. Siteniz varsa gerisi kolay. Tıklanma sayınız yüksekse çok rahat backlink alarak kazanç elde edebilirsiniz. Eğer tıklanması yüksek bir siteniz yoksa, zaten hazırda tıklanması yüksek olan bir siteyi de satın alabilirsiniz. Eğer kendi sitenizi kurup yükseltmek istiyorsanız da, 3 ya da 4 ay üzerine çalışarak geliştirmeyi beklemeniz gerkebilir. Daha sonra Backlink alıp sitenize yerleştirirsiniz. Backlinkleri sitenizin istediğiniz bir alanına yazı ve link ekleyerek başka sitelerin reklamını yapmaya başlayabilirsiniz. Size gelen kodları kendi sitenize yerleştirmeniz ile sitede yayınlamış olursunuz. Daha çok gelir elde etmek istiyorsanız eğer bunun bir yöntemi var o da birden fazla sitenizin olması. Eğer birden fazla siteniz varsa ve her sitenizde backlink’ler varsa bu birçok yerden aynı anda gelir sağlamanız anlamına gelir. Bir diğer iş olanağı ise, site sahipleriyle arada köprü olup onları buluşturmaktır. Kendinizi bu noktada bir aracı olarak düşünebilirsiniz. Işiniz, sitenin sahibi ile backlink vermek isteyen arasında köprü olmaktır. Tabiki burada aldığınız pay çok daha azdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 17 =